Preprava vlakom

Kto chce skúsiť niečo iné - tam mu odporúčame dovolenku vlakom, nie je ani najrýchlejšia a ani najlacnejšia, ale rozhodne je iná. Skúste vlak a skúste lôžkový vozeň. Dovolenka vlakom je zážitok, tak to skúste.

Preprava – zo SR - Bratislava hl.st. alebo cez Maďarsko/Budapešť Keleti a Srbsko/Suboticu a Čiernu Horu/Sutomore-Bar a odtiaľ je autobusový transfér na letovisko v Albánsku. Železničiari, ktorí majú nárok na voľné lístky FIP, si ich vybavia u svojho zamestnávateľa. Lôžka vo vlaku a cestovné lístky zabezpečuje CK resp. po dohode si turisti môžu cestovné lístky vybaviť klienti individuálne v pokladni KVC na žel. stanici. Turisti cestujú individuálne do Budapešti na sedenie a v Budapešti prestúpia do ležadlového vozňa, ktorý ich priamo odvezie do Baru. Vo vozni je sprievodca želez. vozňa, ktorý zodpovedá za cestujúcich. Vo vlaku je pripojený reštauračný vozeň na občerstvenie cestujúcich. Platba možná v eurách. Na stanici v Bare turistov vyzdvihne delegát CK a zabezpečí transfér na ubytovanie v Albánsku (cca 90km) a je im k dispozícií počas pobytu. 

Čas odchodu v príslušnom termíne iba na sedenie zo Slovenska: z Bratislavy, hl. st., Nových Zámkov alebo Štúrova rýchlik 271 Petrov a v Budapešti je vlak o 10:35. Z Budapešti odchod rýchlikom 1345 Panonia o 12:05, cestovanie v lôžkovom vozni a príchod do Sutomora je na ďalší deň o 10:33 a v Bare 10:49.
Cesta spať: odchod z Baru 17:00 a zo Sutomora je 17:16 a príchod do Budapešti na druhý deň v Budapešť Keleti o 14:44, tu sa prestúpi na rýchlik 272 Petrov, ktorý odchádza o 17:25 a v Bratislave hl.st. je o 20:07.

Naša cestovná kancelária ponúka dovolenky vlakom do Albánska všetkým dovolenkárom. Nedá sa cestovať priamo, pretože jediná funkčná vlaková doprava funguje v Albánsku na úseku Tirana - Drač, zvyšok železničných tratí po páde komunistického režimu, si zničili samotný Albánci :-( a doteraz samozrejme nič neopravili.
Ceny cestovných lístkov závisia od počtu cestujúcich a počtu detí. Pre informáciu:
1 osoba zaplatí za cestovný lístok zo Slovenska do Čiernej Hory-to priama trať končí 140Eur,
2 osoby zaplatia spolu 230Eur, s toho jedna osoba 115Eur,
3 osoby zaplatia spolu 315Eur, z toho jedna osoba 105Eur,
4 osoby zaplatia spolu 384Eur, z toho jedna osoba 96Eur.

Cena cestovného lístka nezahrňuje cenu za ležadlo, ceny ležadiel podľa kategórií máme uvedené v cenníku spolu s transférmi na letoviská z vlakovej stanice.

Posted in Albánsko