Preprava vlakom

Kto chce skúsiť niečo iné - tam mu odporúčame dovolenku vlakom, nie je ani najrýchlejšia a ani najlacnejšia, ale rozhodne je iná. Skúste vlak a skúste lôžkový vozeň. Dovolenka vlakom je zážitok, tak to skúste.

Trasa prepravy je zo SR cez Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Lôžka vo vagóne a cestovné lístky zabezpečuje CK a odovzdá ich klientom po uhradení zájazdu. Železničiari si vybavujú FIP preukážky u svojho zamestnávateľa. Turisti cestujú z Bratislavy hl. stanice vo vozni na sedenie do Budapešti Keleti pu, tu si vystúpia a na informačnej tabuli nájdu nástupište, z ktorého odchádza Nesebar č. 1471 s odchodom 11.10 a nastúpia si do ležadlového vozňa v tomto vlaku, v ktorom budú ďalej cestovať do Burgasu. Vo vozni je sprievodca želez. vozňa, ktorý zodpovedá za služby pasažierom. Vo vlaku je aj možnosť občerstvenia v jedálenskom vozni a dá sa platiť Eurami. Na konečnej stanici - Burgas si turistov vyzdvihne delegát CK a pocestujú priamo autobusovým transférom na letovisko Pomorie. 
UPOZORNENIE pre železničiarov: podľa našich informácií Rumuské železnice zrušili možnosť využitia lístkov FIP na rýchliku 1471 a 1472 a cena cestovného lístka Interrail je 78Eur na osobu a pre deti od 4r. do 26rokov je 57Eur.

Čas odchodu: v príslušnom termíne na sedenie z Bratislavy hl.st. buď R Metropol 477 o 5.48 alebo IC Petrov 271 o 7.53 do Budapešti. Tu sa počká na nástup do ležadlového vozňa R 1471 Nesebar  s odchodom 11.10 a príchod do Burgasu na druhý deň o 11:30. Cesta spať: odchod z Burgasu je 17:40, predpokladaný príchod do Budapešti je na druhý deň o 16.50 a  tu sa nastúpi na rýchlik Metropol s odchodom 20:05 Bratislavy o 23:02.

Naša cestovná kancelária ponúka dovolenky vlakom do Čiernej Hory už viac ako 10 rokov, doteraz sme ich ponúkali prevažne zamestnancom železníc - dnes všetkým dovolenkárom. Ceny cestovných lístkov závisia od počtu cestujúcich a počtu detí. Pre informáciu:
1 osoba zaplatí za cestovný lístok zo Slovenska do Bulharska 152Eur,
2 osoby zaplatia spolu 228Eur, s toho jedna osoba 114Eur,
3 osoby zaplatia spolu 304Eur, z toho jedna osoba 101Eur,
4 osoby zaplatia spolu 380Eur, z toho jedna osoba 95Eur.

Cena cestovného lístka nezahrňuje cenu za ležadlá, ceny ležadiel vo vagóne podľa kategórií máme uvedené v cenníku spolu s transférmi na letoviská z vlakovej stanice.

Posted in Bulharsko - Pomorie