Výlety v Bulharsku

Dobrá dovolenka v Bulharsku je nielen pre nás zaujímavá z hľadiska ceny, ale aj z hľadiska histórie a kultúry, a preto Vám k zážitkom na dovolenke pribalíme i balíček pekných výletov.

1. Bulharská dedina
Bulharská dedina tanec na horúcej pahrebeOdchod z Pomoria o 18.30 hod. Návšteva tradičnej reštaurácie v bulharskom štýle. Bohatý zábavný a folklórny program, výborné menu bulharských jedál, neobmedzená konzumácia červeného i bieleho vína, stredobodom večera je nestinarsky tanec na pahrebe  po rozžeravenom uhlí a kto si trúfa - môže sa i pridať, ale až po 22 hod, odkedy je voľný tanec pre všetkých: moderné a ľudové tance.
Cena: dospelí 20Eur/40 lv, deti do 12 rokov 20 lv


2. NESEBAR i Slnečné pobrežie

Nesebar1/- denný zájazd autobusom. Odchod je možný ráno o 9hod alebo tiež o 16.30hod. záleží od turistov, ako sa rozhodnú. Prehliadka starého historického mesta Nesebar, ktorý je zapísaný do zoznamu historického a kultúrneho dedičstva UNESCO a je spojené s bulharskou pevninou jedinou úzkou cestou, ktorou musia všetci prejsť, ak sa chcú do mesta dostať. Mesto je zakonzervované v čase - drevené domy, veľa kostolov i kostolíkov je tu na každom kroku. Pôvodné sú i chodníky z tesaných kameňov. Prehliadka Slnečného pobrežia - moderného a hlučného centra zábavy spojeného s možnosťou nakupovania na trhu.
Cena: dospelí 9Eur/18 lv, deti do 12 rokov 5Eur/10 lv

 

 3. Ochutnávka vín s konzumáciou rýb
V dobrej reštaurácii v Pomorí dostanete dodatočne množstvo vína i rôzne morské príšery: „Ryby plato": žralok, vatus, safrid, makrela, popce, chobotnice, krabie tyčinky, škeble.... červené víno - biele víno...podľa želania. Dobrá dovolenka znamená i ochutnanie domácej kuchyne, tak sa nechajte inšpirovať ... Deti do 12 rokov dostanú: pizzu, tortu alebo veľkú zmrzlinu „Melba" a nápoj. 

Cena: dospelí 8Eur/16 lv, deti do 12 rokov 4Eur/8 lv

 

4. VARNA – DELFINÁRIUM 

delfinarium-varnaCelodenný zájazd autobusom.  V cene je predstavenie  s vystúpením delfínov pre pobavenie nielen detí ale i dospelých, ako aj návšteva čiernomorského akvária, kde návštevník môže nazrieť do hlbín Čierneho mora bez toho, aby sa musel potápať. V rámci výletu je i čas k tomu, aby si návštevníci pozreli i samotné mesto Varna - tretieho najväčšieho mesta Bulharska a pre rok 2015 sa uchádzalo o titul hlavné mesto kultúry, ale prednosť dostala Plzeň v ČR. 
Cena: dospelí 32,5Eur/65 lv, deti do 12 rokov 17,5Eur/35 lv

 

5. ISTANBUL – 1 Deň

istanbul

Odchod zo Pomoria o 22. 00 hod. Príchod do Istanbulu v ranných hodinách a program začína s panoramatickou prehliadkou mesta, výlet pokračuje návštevou Modrej mešity, Hypodromu, výletom loďou po Bosporu a návštevou Grand Bazar - Veľkého bazára a Egyptskej tržnice. Istanbul ako na pohľadnici so všetkými NAJ-miestami a to za jeden deň. 
Cena: dospelí 50 EUR, deti do 12 rokov 40 EUR. Potrebný je pas do Turecka.

Cena výletov je orientačná a prihlásiť sa je možné u delegáta, u ktorého sa dozviete presnú cenu výletu.

Posted in Bulharsko - Pomorie